Kādus lubrikantus izvēlēties?

lubrikants Bioglide

Mūsdienās ražotāji piedāvā lietot ļoti daudz dažādus gelus un lubrikantus, kas palīdz radīt maksimāli komfortablus apstākļus intīmai divvientulībai. Ir pieejami ne tikai "parastie" lubrikanti (uz silikona un ūdens bāzes), bet arī īpašie - ar sildošu vai atvēsinošu efektu. Interneta intīmpreču veikala "Tev.Lv" un intīmpreču salonu “LABI” sortimentā ir plašs atšķirīgu lubrikantu klāsts, lai katrs pircējs varētu izvēlēties sev piemērotāko variantu. Tāpat, ir unkāls piedāvājums vīriešiem – efektīvs un drošs lubrikants ar potences uzlabošanas efektu!

Lubrikanti var būt ar atvēsinošu vai sildošu iedarbību. Ar dažādām garšām un aromātiem (sākot no avenēm, zemenēm līdz pat eksotiksajai papajai un ilang-ilang).

Lubrikantus pārdod dažādos iepakojumos – sākot ar dozētiem vienai lietošanas reizei līdz pat 1 litra tilpumam daudzām reizēm.

Kādu lubrikantu ir vislabāk izvēlēties?

Vispirms ir jānolemj kādu lubrikanta bāzi izvēlēties. Ir tikai trīs iespējas:

  • Ūdens bāze (Water based) – priekšrocības – šāds lubrikants nerada alerģiskas reakcijas, ir viegli nomazgājams, sniedz lielisku mitrinošu efektu, darbojas ilgstoši, ir ieteicams lietošanai ar lateksu;
  • Silikona bāze (Silicone based) – priekšrocības – lieliski mijiedarbojas ar ierīcēm, kas ir izgatavotas no lateksa (to skaitā arī ar intīmajām rotaļlietām), nodrošina lielu slīdamības koeficientu;
  • Eļļas bāze (Oil based) – šādus lubrikantus nu jau gandrīz vairs nav iespējams sastapt – tāpēc, ka šādiem lubrikantiem, salīdzinot ar uz ūdens un silikona bāzētiem lubrikantiem, priekšrocību skaits nav liels. Tāpat jāatceras, ka šādus lubrikantus (tāpat kā masāžas eļļas) nav ieteicams izmantot ar prezervatīviem!

Lubrikantu iedalījums pēc to lietošanas veida

Pēc lietošanas veida izšķir šādus lubrikantus:

  • orālajam seksam (galvenā raksturiezīme – patīkama garša un smarža);
  • vaginālajam seksam;
  • anālajam seksam (nodrošina slīdamības efektu, atslābina analās atveres muskulus, ar baktericīdu iedarbību);
  • uzbudinoši lubrikanti (dažreiz šādas preces var aizvietot potences līdzekļus, jo spēj palielināt libido);
  • ilgākam dzimumaktam (galvenais uzdevums – pagarināt dzimumakta norises laiku);